Clinic Meczowy i Academy Cup zakończone

Aktualności

Clinic Meczowy i Academy Cup zakończone

Tomasz Kulesza wygrywa pierwsze regaty Polish Match Tour !

Pierwsze regaty w ramach cyklu Polish Match Tour w sezonie 2018 w Polsce odbyły się w ten weekend w Rybniku. Tradycyjnie co roku w pierwszy weekend kwietnia na Zalewie Rybnickim odbyły się zawody połączone z Akademią Regatową (tzw. clinic). Najlepszą okazała się załoga Tomasza Kuleszy z Podlaskiego Klubu Żeglarskiego Dżygit z Białegostoku. W finale pokonali 2-0 szczecińską załogę La Besto ze sternikiem Bartoszem Piotrowskim. Podium uzupełniła śląska załoga pod wodzą Wiktora Kobrynia z Katowic. W regatach udział wzięło 6 załóg:

 „Regaty poprzedzone wykładami teoretycznymi oraz treningiem na wodzie w dodatku na początku sezonu to idealny sposób na rozpoczęcie startów w tym sezonie. Cieszymy się, że udało nam się wygrać, to nasz drugi start w tych regatach i jesteśmy zadowoleni z progresu jaki udało nam się osiągnąć. Czekamy na pierwsze poważne międzynarodowego regaty już za 5 dni na tym samym akwenie gdzie bardzo mocna stawka będzie okazją do zebrania kolejnych doświadczeń” – skomentował zwycięzca regat Tomasz Kulesza

Rzeczywiście już w następny weekend 14 i 15 kwietnia odbędą się pierwsze z dwóch planowanych w Rybniku regat zaliczanych do rankingu Pucharu Świata. Tym razem na starcie stanie 10 załóg z Polski, Niemiec, Danii, Portugalii i … Nowej Zelandii ! Regaty odbędą się pod nazwą PMT Rybnik Spring Cup i więcej informacji o nich zostanie podanych pod koniec tygodnia.

Organizatorzy regat zapewnią 4 jednakowe regatowe jachty Skippi 650 Match. Dzięki temu każda załoga ma wyrównane szanse, a o wyniku decydować będą umiejętności i taktyka a nie sprzęt. Jest to standard stosowany w regatach meczowych na całym świecie dlatego wiele załóg może przyjechać na regaty nawet z odległych miejsc świata.

Organizatorem regat jest MT Partners oraz Polish Match Tour – Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego.

Partnerami regat są Miasto Rybnik, D.A.D – Texet Polska oraz Bryt Sails, AVA, Harken i wodoaktywni.com. Więcej informacji na stronie www.polishmatch.pl i fanpage na FB.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2018 cykl składa się z 7 imprez, rozgrywanych na akwenach w Szczecinie, Świnoujściu i Rybniku. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.

Spring Cup Zawodnicy - FRANCJA
Spring Cup Zawodnicy - FRANCJA
czytaj więcej
Spring Cup Zawodnicy - GERMANY
Spring Cup Zawodnicy - GERMANY
czytaj więcej
Sail better - Żegluj szybciej!
Sail better - Żegluj szybciej!
czytaj więcej
SPRING CUP RYBNIK Grade 3
SPRING CUP RYBNIK Grade 3
czytaj więcej