Międzynarodowo w Rybniku!

Aktualności

Międzynarodowo w Rybniku!

Międzynarodowo w Rybniku!

 

13 i 14 kwietnia zostaną rozegrane regaty Rybnik PMT Spring Cup zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata w ramach cyklu Polish Match Tour. W regatach weźmie udział 10 zaproszonych załóg z Polski, Niemiec, Włoch, Rosji, Danii i Nowej Zelandii.

To już 4 edycja wiosennych regat na południu Polski, otwierających sezon meczowy. Tegoroczna obsada potwierdza duże zainteresowanie imprezą wśród załóg zagranicznych umacniając, tą w sumie jeszcze młodą imprezę w kalendarzu regat World Sailing.

 

 „W Rybniku czeka nas interesująca walka między Polakami i załogami z zagranicy. Patrząc na listę startową, już sam skład polskich załóg zapewnia że poziom będzie wysoki. Faworytami są Szymon Jabłkowski, aktualny wicemistrz Polski i 19-sty sternik na Świecie, Łukasz Wosiński, były Mistrz Polski, uczestnik World Match Tour i do niedawna sternik z czołowej 10 rankingu czy Krzysiek Małecki z HRM Racing Team. Z zagranicy w roli faworytów przyjeżdża Toby Austin-Fraser z Nowej Zelandii, który w poprzednich startach na tym akwenie był wielką niespodzianka i walczył o zwycięstwo. Na pewno będzie wiele emocji i ciekawych pojedynków, więc warto zaplanować sobie czas i przyjechać nad Zalew aby pooglądać zmagania. W piątek treningi, w sobotę eliminacje a w niedzielę półfinały i finały.” – zapowiada Maciej Cylupa, organizator Polish Match Tour

Runda eliminacyjna polega na serii wyścigów każdy z każdym czyli każdy załoga popłynie w 9 wyścigach. Zwycięzca każdego wyścigu zdobywa punkt, przegrany dostaje 0. Te załogi które zgromadzą najwięcej zwycięstw/punktów awansują do rundy finałowej. Planowanych jest rozegranie ok 50 krótkich wyścigów/meczów eliminacyjnych 1 na 1 a po nich finały dla najlepszych 4 załóg. Nad sprawnych przebiegiem regat czuwać będzie 4 sędziów i 2 arbitrów sędziujących wyścigi na wodzie i rozpatrujących protesty natychmiast nakładając kary zwrotu w przypadku przekroczenia przepisów.

 

Organizatorzy regat zapewniają 4 jednakowe regatowe jachty Skippi 650 Match. Dzięki temu każda załoga ma wyrównane szanse, a o wyniku decydować będą umiejętności i taktyka a nie sprzęt. Jest to standard stosowany w regatach meczowych na całym świecie dlatego wiele załóg może przyjechać na regaty nawet z odległych miejsc świata. Regaty odbędą się w bezpośredniej bliskości brzegu w okolicy Zapory na Zalewie Rybnickim.

 

 

Lista startowa Rybnik Spring Cup 2019:

  1. Szymon Jabłkowski – Jabłkowski Sailing Team
  2. Łukasz Wosiński - HRMRacing Team
  3. Jens Hartwig - HARTWIG Match Team - NIEMCY
  4. Toby Austin-Fraser - Toblataxe Racing – NOWA ZELANDIA
  5. Danil Krapivin – ROSJA
  6. Ludovico Mori - RBYS Match/Team Racing – WŁOCHY
  7. Michał Brzozowski
  8. Tomasz Feret - Electrum Sailing Team - SKŻ Powidz
  9. Krzysztof Małecki - HRMRacing Team
  10. Adrianna Osińska – Ada Racing - DANIA

 

Organizatorem regat Rybnik Spring Cup są MT Partners i Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego - Polish Match Tour. Bazą regat jest Hotel Stodoły przy ulicy Cisowej w Rybniku. Otwarcie regat planowane jest w sobotę 13 kwietnia o godz. 09.00. Wyścigi odbędą się w sobotę w godzinach 10 – 18 i w niedzielę w godzinach 10 – 16. Planowana jest obszerna relacja z regat na profilu facebookowym Polish Match Tour, na którą organizatorzy serdecznie zapraszają J

Partnerami regat jest Miasto Rybnik, D.A.D – Texet Polska oraz AVA, Harken, Bryt Sails i wodoaktywni.com. Więcej informacji na stronie www.polishmatch.pl i fanpage na FB.

Swinoujscie Match Race Zawodnicy - HRM Racing Youth
Swinoujscie Match Race Zawodnicy - HRM Racing Youth
czytaj więcej
Swinoujscie Match Race Zawodnicy - Ocean Challenge Yacht Club
Swinoujscie Match Race Zawodnicy - Ocean Challenge Yacht Club
czytaj więcej
Swinoujscie Match Race Zawodnicy - KS Dobra Marina
Swinoujscie Match Race Zawodnicy - KS Dobra Marina
czytaj więcej
Swinoujscie Match Race Zawodnicy - Dragon Racing
Swinoujscie Match Race Zawodnicy - Dragon Racing
czytaj więcej