Mistrzostwa Polski już za 2 tygodnie

Aktualności

Mistrzostwa Polski już za 2 tygodnie

Gliwice, 18 września 2017

Informacja Prasowa wolna od praw autorskich.

Meczowe Mistrzostwa Polski już za 2 tygodnie !

Mistrzostwa Polski w match racingu 2017 odbędą się w dniach 29 września do 1 października na Zalewie Rybnickim w Rybniku w ramach cyklu Polish Match Tour. Będzie to zwieńczenie sezonu meczowego w Polsce, a na starcie pojawi się 10 do 12 zespołów. Tegoroczna edycja ma formułę otwartą, dlatego na starcie pojawią się również zawodnicy z Niemiec i Danii.

Tej rangi regaty odbędą się w Rybniku po raz pierwszy a na wodach Zalewu zobaczymy najlepszych polskich żeglarzy z obrońca tytułu Markiem Stańczykiem z Giżycka włącznie. Organizatorzy regat zapewniają 4 jednakowe regatowe jachty Skippi 650 Match. Dzięki temu każda załoga ma wyrównane szanse, a o wyniku decydować będą umiejętności i taktyka a nie sprzęt. Jest to standard stosowany w regatach meczowych na całym świecie dlatego wiele załóg może przyjechać na regaty nawet z odległych miejsc świata.

„W Rybniku czeka nas wiele emocji i match Racing na najwyższym poziomie. Te regaty będą dla nas i wielu wyjątkowe, bo po raz pierwszy od 6 lat mistrzostwa odbędą się na jachtach Skippi, na których rozgrywane były pierwsze historyczne Mistrzostwa w 2007 roku. Do Rybnika przyjedzie bardzo mocna stawka, dawno nie widziana na jednych regatach. Na pewno zobaczymy aktualnych i byłych Mistrzów Polski czyli Marka Stańczyka, Łukasza Wosińskiego i Rafała Sawickiego, a to gwarantuje najwyższy poziom sportowy. Będzie co oglądać!” – zapowiedział Maciej Cylupa, dyrektor Polish Match Tour

Runda eliminacyjna polega na serii ok 40 wyścigów każdy z każdym czyli każdy załoga popłynie w min 9 wyścigach, a po nich finały dla najlepszych 4 załóg. Nad sprawnych przebiegiem regat czuwać będzie 4 sędziów i  4 międzynarodowych arbitrów sędziujących wyścigi na wodzie i rozpatrujących protesty natychmiast nakładając kary zwrotu w przypadku przekroczenia przepisów.

Organizatorem regat jest MT Partners i Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego - Polish Match Tour. Bazą regat jest przystań Rybnickiego Klubu Żeglarskiego im. Kpt. Pierożka przy ulicy Rudzkiej.

Partnerami regat jest Miasto Rybnik, D.A.D oraz AVA, Harken, Bryt Sails, wodoaktywni.com oraz targi Wiatr i Woda. Więcej informacji na stronie www.polishmatch.pl i fanpage na FB.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2017 cykl składa się z 5 imprez, rozgrywanych na akwenach w Szczecinie, Świnoujściu i Rybniku. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.

Startuje Rybnik Match Race 2018
Startuje Rybnik Match Race 2018
czytaj więcej
Chojnice Mistrzami Polski w Drużynie PSKO
Chojnice Mistrzami Polski w Drużynie PSKO
czytaj więcej
Zespołowe Mistrzostwa Optimistów na Śląsku !
Zespołowe Mistrzostwa Optimistów na Śląsku !
czytaj więcej
Dania wygrywa Mecz na Odrze
Dania wygrywa Mecz na Odrze
czytaj więcej
Sponsorzy