Sail better - Żegluj szybciej!

Aktualności

Sail better - Żegluj szybciej!

Akademia regatowa PMT to cykl szkoleń, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych na różnych poziomach zaawansowania. Załogom ścigającym się regularnie pomaga podnosić swoje kwalifikacje lub poprawiać konkretne umiejętności, na przykład zastosowanie taktyki na starcie lub szybkie prowadzenie jachtu. Dla załóg, które dopiero zaczynają swoją przygodę z regatami jest to idealne miejsce do tego, żeby ta przygoda zaczęła się jak najlepiej.

„Powoli wprowadzamy w świat przepisów, taktyki, żagli dodatkowych i chętnie dzielimy się wiedzą, której nie da znaleźć się w podręcznikach czy Internecie. Żeglarstwo turystyczne, mazurskie, jest w Polsce bardzo popularne, jednak nad wyraz mało osób decyduje się na poznanie sportowego oblicza tej dyscypliny. Organizując Akademię Regatową Polish Match Tour staramy się zachęcać do spróbowania czy sprawdzenia swoich sił, bardziej świadomego pływania i do rozwijania swoich żeglarskich umiejętności.– mówi Szymon Jabłkowski, jeden z trenerów Akademii. Wraz z Maćkiem Cylupą, już po raz kolejny wychodzą naprzeciw żeglarskim amatorom, sympatykom i zawodowcom.

 

 

„W ubiegłym roku skupiliśmy się przede wszystkim na żeglarstwie meczowym, które jest obecnie najciekawszą i najbardziej dynamiczną odmianą regat. Na oba szkolenia meczowe przyjechał komplet załóg. W tym roku rozszerzamy ofertę o szkolenia czysto żeglarskie, czyli Basic Racing dla początkujących załóg oraz Advanced Racing, skierowane szczególnie do załóg z klas monotypowych oraz tych, które będą walczyć w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej. Oczywiście nie odchodzimy od Match Racingu. W kwietniu odbędzie się szkolenie meczowe Match Racing Clinic.”

Pierwsze szkolenie – marcowe Basic Racing jest już w całości sprzedane co bardzo cieszy organizatorów. Na Match Racing Clinic, które odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia jest jeszcze kilka wolnych miejsc, więc udział jest jeszcze możliwy. Są również załogi zainteresowane Advanced Racing na początku maja. Aktualnie trwają poczynania, by dopasować termin tak, żeby był on atrakcyjny dla załóg startujących w PEŻ i nie kolidował z innymi imprezami.

Jaki jest cel takich szkoleń i czemu cieszą się one takim zainteresowaniem? „Wiele jest załóg, które ścigają się na podobnym poziomie od lat. Chyba każdy w amatorskim żeglarstwie przechodził przez okres przestoju w rozwoju. Dla niektórych trwa on latami, a inni robią bardzo małe kroczki kilka razy w sezonie.” Szymon dodaje, że wynika to również z klimatu i tego, że zima wymusza na nas, Polakach, przerwę od pływania. Tym ważniejsze jest by progres robić szybciej i skuteczniej. 

„Z perspektywy trenera najfajniejsze są szeroko otwarte oczy uczestników szkolenia i zadowolenie z przepracowanych godzin na wodzie i lądzie. Większość załóg wyjeżdzających ze szkolenia, widzi żeglarstwo pod zupełnie innym kątem. Zrobienie ogromnego postępu w kilka dni nie jest trudne. Wystarczy mieć kogoś, kto podpowie którędy iść."

 

Szczecin double event - podsumowanie
Szczecin double event - podsumowanie

Zbroja obronił tytuł w Szczecinie!

czytaj więcej
Zapowiedź WarmUp & Szczecin Match Race
Zapowiedź WarmUp & Szczecin Match Race
czytaj więcej
Szczecin Match Race Team 11 & Team 12
Szczecin Match Race Team 11 & Team 12
czytaj więcej
Szczecin Match Race Team 9 & Team 10
Szczecin Match Race Team 9 & Team 10
czytaj więcej