Seminarium Arbitrów Meczowych w toku

Aktualności

Seminarium Arbitrów Meczowych w toku

 

 

W Szczecinie rozpoczęło się Seminarium dla Arbitrów Międzynarodowych regat meczowych. Organizatorem jest Międzynarodowa Federacja Żeglarska World Sailing przy współpracy z MT Partners, organizatorem regat Polish Match Tour. Bazą seminarium jest szczecińskie Centrum Żeglarskie.

Seminarium składa się części teoretycznej i praktycznej. Wykłady z teorii trwają 2 dni i zakończone są egzaminem pisemnym. Kolejne 3 dni uczestnicy spędzą na wodzie sędziując regaty Szczecin Match Race i zdając egzamin praktyczny z sędziowania regat meczowych. Seminarium prowadzą znani instruktorzy i sędziowie World Sailing z Kanady i Australii

„Cieszę się, że tegoroczne seminarium dla tzw. IU (international umpire) Federacja zdecydowała się zorganizować w Polsce. Poprzednie odbyło się w 2005 roku w Gdyni. Jest to dla nas nobilitacja i szansa na promocję Polski, tym bardziej że rola arbitrów rośnie, szczególnie w regatach flotowych. Takie szkolenia, poza akademia regatową i szkoleniami dla zawodników doskonale wpisują się w nasza misję rozwoju polskich zawodników i sędziów. Dziękuje Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu za wsparcie w procesie aplikacji i uzgodnień z Federacją” – podsumowuje Maciek Cylupa, organizator i jeden w uczestników seminarium.

 

Indywidualne wyniki egzaminów musza zostać poparte opiniami i obserwacjami sędziów z innych regat oraz finalnie zatwierdzone przez World Sailing podczas Konferencji Rocznej. Seminarium kończy się wraz z regatami Szczecin Match Race, czyli w sobotę finałami na Odrze przy Wyspie Grodzkiej i North-East Marina.

 

Organizatorem jest MT Partners, Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego przy wsparciu Centrum Żeglarskiego w Szczecinie

Racing Clinic - szkolenie regatowe
Racing Clinic - szkolenie regatowe
czytaj więcej
Zbroja znowu zdobywa Szczecin
Zbroja znowu zdobywa Szczecin
czytaj więcej
Kto wygra w Szczecine?
Kto wygra w Szczecine?
czytaj więcej
Żeglarski Klasyk w Szczecinie
Żeglarski Klasyk w Szczecinie
czytaj więcej
Sponsorzy