Seminarium Arbitrów Meczowych w toku

Aktualności

Seminarium Arbitrów Meczowych w toku

 

 

W Szczecinie rozpoczęło się Seminarium dla Arbitrów Międzynarodowych regat meczowych. Organizatorem jest Międzynarodowa Federacja Żeglarska World Sailing przy współpracy z MT Partners, organizatorem regat Polish Match Tour. Bazą seminarium jest szczecińskie Centrum Żeglarskie.

Seminarium składa się części teoretycznej i praktycznej. Wykłady z teorii trwają 2 dni i zakończone są egzaminem pisemnym. Kolejne 3 dni uczestnicy spędzą na wodzie sędziując regaty Szczecin Match Race i zdając egzamin praktyczny z sędziowania regat meczowych. Seminarium prowadzą znani instruktorzy i sędziowie World Sailing z Kanady i Australii

„Cieszę się, że tegoroczne seminarium dla tzw. IU (international umpire) Federacja zdecydowała się zorganizować w Polsce. Poprzednie odbyło się w 2005 roku w Gdyni. Jest to dla nas nobilitacja i szansa na promocję Polski, tym bardziej że rola arbitrów rośnie, szczególnie w regatach flotowych. Takie szkolenia, poza akademia regatową i szkoleniami dla zawodników doskonale wpisują się w nasza misję rozwoju polskich zawodników i sędziów. Dziękuje Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu za wsparcie w procesie aplikacji i uzgodnień z Federacją” – podsumowuje Maciek Cylupa, organizator i jeden w uczestników seminarium.

 

Indywidualne wyniki egzaminów musza zostać poparte opiniami i obserwacjami sędziów z innych regat oraz finalnie zatwierdzone przez World Sailing podczas Konferencji Rocznej. Seminarium kończy się wraz z regatami Szczecin Match Race, czyli w sobotę finałami na Odrze przy Wyspie Grodzkiej i North-East Marina.

 

Organizatorem jest MT Partners, Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego przy wsparciu Centrum Żeglarskiego w Szczecinie

Śląski Festiwal JachtFilm
Śląski Festiwal JachtFilm
czytaj więcej
Znamy zawodników na Spring Cup
Znamy zawodników na Spring Cup
czytaj więcej
Rusza Polska Ekstraklasa Żeglarska
Rusza Polska Ekstraklasa Żeglarska
czytaj więcej
Kalendarz i zgłoszenia na 2018 już gotowe
Kalendarz i zgłoszenia na 2018 już gotowe
czytaj więcej
Sponsorzy