Spring Cup - będzie ostra walka !

Aktualności

Spring Cup - będzie ostra walka !

Międzynarodowa obsada regat w Rybniku !

14 i 15 kwietnia zostaną rozegrane regaty Rybnik PMT Spring Cup zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata w ramach cyklu Polish Match Tour. W regatach weźmie udział 10 zaproszonych załóg z Polski, Niemiec, Portugalii, Danii i Nowej Zelandii.

To już 3 edycja wiosennych regat na południu Polski, otwierających sezon meczowy. Tegoroczna edycja wzorem lat ubiegłych miała być w założeniu regatami krajowymi o randze grade4. Ale zainteresowanie impreza wśród załóg zagranicznych spowodowało, że organizatorzy postanowili zaprosić 4 załogi zagraniczne i podnieść rangę imprezy do grade3, czyli międzynarodowej.

 „W Rybniku czeka nas interesująca walka między Polakami i mocnymi załogami z zagranicy. Patrząc na liste startową, już sam skład polskich załóg zapewnia że poziom będzie wysoki. Faworytami są Szymon Szymik, aktualny wicemistrz Polski i 34 sternik na Świecie, Szymon Jabłkowski, 46 w rankingu czy Piotr Harasimowicz, w tym roku niepokonany po 2 zwycięstwach w regatach we Włoszech. Z Portugalii w roli faworytów przyjeżdżają Afonso Leite, solidny sternik klasyfikowany na 56 miejscu oraz Austin Toby-Fraser z Nowej Zelandii, który w zeszłym roku na tym akwenie był wielką niespodzianka i walczył o zwycięstwo. Na pewno będzie wiele emocji i ciekawych pojedynków, więc warto zaplanować sobie czas i przyjechać nad Zalew aby pooglądać zmagania. W piątek treningi, w sobotę eliminacje a w niedzielę półfinały i finały.” – zapowiedział Maciej Cylupa, dyrektor Polish Match Tour

Runda eliminacyjna polega na serii wyścigów każdy z każdym czyli każdy załoga popłynie w 9 wyścigach. Zwycięzca każdego wyścigu zdobywa punkt, przegrany dostaje 0. Te załogi które zgromadzą najwięcej zwycięstw/punktów awansują do rundy finałowej. Planowanych jest rozegranie ok 50 krótkich wyścigów/meczów eliminacyjnych 1 na 1 a po nich finały dla najlepszych 4 załóg. Nad sprawnych przebiegiem regat czuwać będzie 4 sędziów i 2 arbitrów sędziujących wyścigi na wodzie i rozpatrujących protesty natychmiast nakładając kary zwrotu w przypadku przekroczenia przepisów.

Organizatorzy regat zapewniają 4 jednakowe regatowe jachty Skippi 650 Match. Dzięki temu każda załoga ma wyrównane szanse, a o wyniku decydować będą umiejętności i taktyka a nie sprzęt. Jest to standard stosowany w regatach meczowych na całym świecie dlatego wiele załóg może przyjechać na regaty nawet z odległych miejsc świata.

Regaty odbędą się w bezpośredniej bliskości brzegu w okolicy Zapory na Zalewie Rybnickim. Lista startowa Rybnik Spring Cup 2018:

Sternik

Kraj

Jens Hartwig

GER

Piotr Harasimowicz

POL

Wiktor Kobryń

POL

Szymon Szymik

POL

Szymon Jabłkowski

POL

Toby Austin-Fraser

NZL

Afonso Leite

POR

Paweł Ejsmont

POL

Emil Kjear

DEN

Tomasz Kulesza

POL

Organizatorem regat Rybnik Spring Cup jest MT Partners i Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego - Polish Match Tour. Bazą regat jest Hotel Stodoły przy ulicu Cisowej. Otwarcie regat planowane jest w sobotę 14 kwietnia o godz. 09.00. Wyścigi odbędą się w sobotę w godzinach 10 – 18 i w niedzielę w godzinach 10 – 16.

Partnerami regat jest Miasto Rybnik, D.A.D – Texet Polska oraz AVA, Harken, Bryt Sails i wodoaktywni.com. Więcej informacji na stronie www.polishmatch.pl i fanpage na FB.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2018 cykl składa się z 7 imprez, rozgrywanych na akwenach w Szczecinie, Świnoujściu i Rybniku. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.

 

Spring Cup Zawodnicy - FRANCJA
Spring Cup Zawodnicy - FRANCJA
czytaj więcej
Spring Cup Zawodnicy - GERMANY
Spring Cup Zawodnicy - GERMANY
czytaj więcej
Sail better - Żegluj szybciej!
Sail better - Żegluj szybciej!
czytaj więcej
SPRING CUP RYBNIK Grade 3
SPRING CUP RYBNIK Grade 3
czytaj więcej