Startuje Rybnik Match Race 2018

Aktualności

Startuje Rybnik Match Race 2018

Rybnik Match Race 2018 – finał sezonu meczowego w Polsce

20 i 21 października zostaną rozegrane regaty Rybnik Match Race zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata w ramach cyklu Polish Match Tour. W regatach weźmie udział 9 zaproszonych załóg z Polski i Danii.

To już 4 edycja corocznych jesiennych regat na południu Polski. Będzie to ostatnia impreza match racingowa w tym sezonie w Polsce, kończąca 12 sezon cyklu Polish Match Tour.

 „W Rybniku czeka nas interesująca walka między czołowymi Polakami i mocnymi żeglarzami z Danii. Faworytem jest Szymon Jabłkowski, aktualny wicemistrz Polski i 23 sternik na Świecie.  Na pewno mocny będzie Emil Kjear z Dani oraz Paweł Ejsmont. Poza tymi zawodnikami zobaczymy wiele nowych twarzy w regatach meczowych ale znanych z tras regatowych w klasach Skippi650 czy PPJK. Korzystając z okazji, sam nawet siadam za ster i zmieniam się z organizatora w zawodnika, zobaczymy co z tego wyjdzie… ;) Na pewno będzie wiele emocji i ciekawych pojedynków, więc warto zaplanować sobie czas i przyjechać nad Zalew aby pooglądać zmagania. W piątek treningi, w sobotę eliminacje a w niedzielę półfinały i finały.” – zapowiedział Maciej Cylupa, organizator Polish Match Tour

Runda eliminacyjna polega na serii wyścigów każdy z każdym czyli każdy załoga popłynie w 8 wyścigach. Zwycięzca każdego wyścigu zdobywa punkt, przegrany dostaje 0. Te załogi które zgromadzą najwięcej zwycięstw/punktów awansują do rundy finałowej. Planowanych jest rozegranie ok 50 krótkich wyścigów/meczów eliminacyjnych 1 na 1 a po nich finały dla najlepszych 4 załóg. Nad sprawnych przebiegiem regat czuwać będzie 4 sędziów i 2 arbitrów sędziujących wyścigi na wodzie i rozpatrujących protesty natychmiast nakładając kary zwrotu w przypadku przekroczenia przepisów.

Organizatorzy regat zapewniają 4 jednakowe regatowe jachty Skippi 650 Match. Dzięki temu każda załoga ma wyrównane szanse, a o wyniku decydować będą umiejętności i taktyka a nie sprzęt. Jest to standard stosowany w regatach meczowych na całym świecie dlatego wiele załóg może przyjechać na regaty nawet z odległych miejsc świata.

Regaty odbędą się w bezpośredniej bliskości brzegu w okolicy Zapory na Zalewie Rybnickim. Organizatorem regat Rybnik Match Race jest MT Partners i Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego - Polish Match Tour. Bazą regat jest Hotel Stodoły przy ulicy Cisowej 2. Wyścigi odbędą się w sobotę w godzinach 10 – 18 i w niedzielę w godzinach 10 – 16.

Partnerami regat jest Miasto Rybnik, D.A.D – Texet Polska oraz portal slaskiezagle.pl, AVA, Harken, Bryt Sails i wodoaktywni.com. Więcej informacji na stronie www.polishmatch.pl i fanpage na FB.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2018 cykl składa się z 7 imprez, rozgrywanych na akwenach w Szczecinie, Świnoujściu i Rybniku. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.

 

Swinoujscie Match Race Zawodnicy - HRM Racing Youth
Swinoujscie Match Race Zawodnicy - HRM Racing Youth
czytaj więcej
Swinoujscie Match Race Zawodnicy - Ocean Challenge Yacht Club
Swinoujscie Match Race Zawodnicy - Ocean Challenge Yacht Club
czytaj więcej
Swinoujscie Match Race Zawodnicy - KS Dobra Marina
Swinoujscie Match Race Zawodnicy - KS Dobra Marina
czytaj więcej
Swinoujscie Match Race Zawodnicy - Dragon Racing
Swinoujscie Match Race Zawodnicy - Dragon Racing
czytaj więcej