Szymik wygrywa Śląską Barbórkę 2016

Aktualności

Szymik wygrywa Śląską Barbórkę 2016

Śląskie Regaty Barbórkowe zakończone !

Załoga Szymon Szymik, Oskar Śleziona i Adam Kominek wygrali Śląskie Regaty Barbórkowe rozegrane po raz pierwszy od wielu lat na Zalewie Rybnicki,. W regatach wystartowało 8 załóg, choć chętnych do jednodniowej zabawy na wodzie było więcej.

Formuła rywalizacji była prosta i analogiczna do Ekstraklasy Żeglarskiej czy Lig Regatowych: organizator dostarczył sprzęt, a zawodnicy na nim startowali według przygotowanego schematu przesiadek. Tak więc nie trzeba było mieć swojego jachtu, aby wziąć udział w tych regatach. Używane były 4 jednakowe regatowe Skippi650, a regaty składały się z krótkich dynamicznych wyścigów sędziowanych bezpośrednio na wodzie (wzorem regat meczowych).  Taka formuła dała zawodnikom dużo rywalizacji i dobrej zabawy a wszystko okraszone było ciepłym posiłkiem i napojami na brzegu.

„Pogoda dopisała, wiatr był idealny, troszkę zabrało słońca no i czasu na drugą rundę bo dzień krótki. Rozegraliśmy 8 wyścigów, w międzyczasie zespół brzegowy częstował pyszną kwaśnicą, gołąbkami i golonkami. Były tez ciepłe napoje i drobny poczęstunek grzańcem” – informują organizatorzy regat, w których bezkonkurencyjna okazała się załoga Szymik Racing. Tuż na nimi nowa załoga Jabłkowski Team czyli Szymon Jabłkowski, Anna Weinzieher i Ania Kozińska. Podium uzupełniła załoga Enexio KSW Hutnik Dąbrowa Górnicza - profil oficjalny w składzie Dariusz Bałazy Krzysztof Brzezinka Dawid Palka.

Gościem honorowym regat był Prezydent Rybnika Pan Piotr Masłowski, który wraz z uczestnikami wypuszczając wieniec na wody Zalewu oddał hołd górnikom, którzy zginęli w wypadku w kopalni Rudna.

Wyniki Śląskich Regat Barbórkowych, 3.12.2016

1. Szymon Szymik - Szymik Racing - 4 pkt
2. Szymon Jabłkowski - Jabłkowski Team - 6 pkt
3. Dariusz Bałazy - Enexio KSW Hutnik - 9 pkt
4. Radek Jamróz - MJS & Mountainers Team - 9 pkt
5. Grzegorz Niemczyk - Mrozoodporni - 11 pkt
6. Jakub Midor - Politechnika Śląska - 12 pkt
7. Michał Pałasz - Skippi Kontra - 13 pkt
8. Katarzyna Szwankowska - Dolium Vini - wino z beczki - 16 pkt

Bazą regat był Hotel i Restauracja Stodoły w Rybniku.

Organizatorem regat było Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego (Polish Match Tour) i MT Partners przy współpracy KS Górnik Boguszowice. Organizatorzy zapowiadają kontynuację regat w przyszłym roku i zapraszają do innych organizowanych regat w ramach Polish Match Tour i Śląskiej Ligi Regatowej.

Więcej informacji można uzyskać u organizatora regat lub na stronie http://www.polishmatch.pl

Profil na facebooku: https://www.facebook.com/polishmatchtour

Kontakt do organizatorów: maciek@polishmatch.pl

-----------------------------------

Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata ‘Polish Match Tour’, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 3 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.

Kalendarz i zgłoszenia na 2020
Kalendarz i zgłoszenia na 2020
czytaj więcej
Tarasiuk wygrywa Rybnik Match Race!
Tarasiuk wygrywa Rybnik Match Race!
czytaj więcej
zaczyna się Rybnik Match Race 2019
zaczyna się Rybnik Match Race 2019
czytaj więcej
Tarnacki Mistrzem Polski! Mesnil wygrywa regaty!
Tarnacki Mistrzem Polski! Mesnil wygrywa regaty!
czytaj więcej
Sponsorzy