Wosiński zdobywa Wały Chrobrego !

Aktualności

Wosiński zdobywa Wały Chrobrego !

INFORMACJA PRASOWA
wolna od praw autorskich, do swobodnego wykorzystania

Szczecin, 23.05.2016

Wosiński zdobywa Wały Chrobrego w Szczecinie!

Załoga Łukasza Wosińskiego (Delphia Sailing Team) po dramatycznym finale rozegranym na Odrze przy Wałach Chrobrego zwyciężyła w regatach Pucharu Świata Szczecin Match Race, Grade 2.

W piątek i sobotę na jeziorze Dąbie przy Centrum Żeglarskim rozegrano podwójną rundę eliminacyjną w systemie każdy z każdym. Rozegrano 60 wyścigów które wyłoniły 4 załogi awansujące do półfinałów. Od początku w dobrej formie prezentowała się załoga Wosińskiego oraz nieznacznie im ustępujące załogi Przemysława Tarnackiego (Energa Yacht Racing) i szczecinianina Patryka Zbroi (Bakista Team). O czwarte miejsce zaciętą walkę do ostatniego wyścigu stoczyły załogi Szymona Szymika (DTP PMT Racing) i Szymona Jabłkowskiego (Sztorm Regatta Team). Decydujący wyścig padł łupem Szymika i on uzupełnił grono półfinalistów. Zaskoczeniem była słaba postawa zaproszonych załóg zagranicznych z Danii, Niemiec i Holandii, które w trudnych zmiennych warunkach wiatrowych przy bardzo silnej polskiej stawce nie były w stanie nawiązać równorzędnej rywalizacji.

W niedzielę rozegrano półfinały i finały, jednak trasę regat ustawiono na Odrze przy Wałach Chrobrego z bazą regat w nowej Marinie North-East na Wyspie Grodzkiej. W pierwszym pófinale Wosiński gładko pokonał Szymika 2-0, w drugim Tarnacki po pierwszym przegranym wyścigu, po zaciętej walce pokonał Zbroję 2-1.

Mecz o 3 miejsce to wygrana Szymika ze Zbroja, który po minimalnej porażce w półfinale nie zdołał się „odbudować” i skutecznie powalczyć o brązowy medal.

Finał to popis załogi Delphia Sailing Team która wygrała 2-0. W pierwszym meczu pewnie wygrali z Tarnackim prowadząc od startu do mety. Drugi wyścig, po bardzo dynamicznej i pełnej ryzykownych manewrów walce przedstartowej wykonywanej tuż przy betonowym brzegu Odry, zakończył się czarną flagą i dyskwalifikacją Tarnackiego za 3-krotne przekroczenie przepisów.

Klasyfikacja końcowa regat:

1. Lukasz Wosinski - Delphia Sailing Team
2. Przemysław Tarnacki - Energa Yacht Racing
3. Szymon Szymik – DTP PMT Racing
4. Patryk Zbroja - Patryk Zbroja Yacht Racing Team
5. Szymon Jabłkowski - Sztorm Regatta Team
6. Felix Jacobsen - DEN
7. Marcin Czajkowski – Military Sailing Team
8. Jens Hartwig - HARTWIG Match Team - GER
9. Rikst Dijkstra - She Sails - NED

Zwycięzcy regat otrzymali prawo startu w regatach Grade 1, Energa Sopot Match Race.

Nad sprawnych przebiegiem regat czuwała 10 osobowa międzynarodowa komisja sędziowska z arbitrami z Niemiec, Szwajcarii, Finlandii i Polski

Szczecin Match Race już od 9 lat jest ważnym punktem na mapie światowego match racingu. Co roku do stolicy Województwa Zachodniopomorskiego przyjeżdżają wysoko sklasyfikowani sternicy światowego rankingu Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF.  Kolejne regaty w ramach Polish Match Tour to Rybnik Summer Cup (18-19 czerwca) oraz Świnoujście Match Race (17-19 sierpnia)

Więcej informacji oraz relację z regat na żywo można śledzić na stronie regat www.polishmatch.pl oraz na profilu facebook www.facebook.com/polishmatchtour

Partnerami regat są firmy Subaru Import Polska, TT Line, DAD, North East Marina Szczecin, Żegluga Szczecińska oraz AVA, Harken, Vavuud, MarinaClub, PKS Szczecin, wodoaktywni.com oraz targi Wiatr i Woda.

Regaty organizowane są przez MT Partners, Polish Match Tour – Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego oraz Yacht Klub Polski Szczecin przy pomocy Centrum Żeglarskiego w Szczecinie.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2016 cykl składa się z 6 imprez, rozgrywanych na akwenach w Szczecinie, Świnoujściu i Rybniku. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.

Szczecin double event - podsumowanie
Szczecin double event - podsumowanie

Zbroja obronił tytuł w Szczecinie!

czytaj więcej
Zapowiedź WarmUp & Szczecin Match Race
Zapowiedź WarmUp & Szczecin Match Race
czytaj więcej
Szczecin Match Race Team 11 & Team 12
Szczecin Match Race Team 11 & Team 12
czytaj więcej
Szczecin Match Race Team 9 & Team 10
Szczecin Match Race Team 9 & Team 10
czytaj więcej