Zespołowe Mistrzostwa Optimistów na Śląsku !

Aktualności

Zespołowe Mistrzostwa Optimistów na Śląsku !

Rybnik czeka na najlepsze polskie zespoły w klasie Optimist. Po raz drugi na akwenie Zalewu Rybnickiego będzie można zobaczyć zmagania najlepszych młodych żeglarzy w widowiskowej formule Regat Zespołowych (tzw. Team Racing). Regaty zaczynają się w sobotę 6 października. a kończą w niedzielę.

Regaty zespołowe polegają na wyścigach dwóch drużyn na jednej trasie. W każdej drużynie występuje po czterech żeglarzy z dwóch klubów. Regaty rozgrywane są na bardzo krótkiej trasie w kształcie kwadratu, a wyścig trwa ok 10 minut. W rundzie eliminacyjnej każdy zespół rozegra minimum 1 wyścig/mecz z każdą drużyną. Planowanych jest rozegranie 40 wyścigów eliminacyjnych oraz półfinały i finały.

Na starcie stanie ok. 10 najlepszych zespołów wyselekcjonowanych na podstawie rankingu Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Faworytami rywalizacji są klubowe zespoły z Gdyni, Iławy, Chojnic oraz Poznania

„W gronie tych zespołów, należy upatrywać głównych pretendentów do tytułu Mistrza Polski” – ocenia Tomasz Figlerowicz, Wice Prezydent klasy Optimist w Polsce – „W składach tych ekip pływają czołowi zawodnicy klasy, kluby te startują tez dużo częściej w regatach zespołowych niż inne, wiec przewyższają inne kluby doświadczeniem, ale też zgraniem i opanowaniem zagrywek taktycznych”

Baza regat znajduje się w Hotelu Stodoły. a wyścigi będzie można oglądać z brzegu przy zaporze lub z zapory.  Regaty organizuje Polish Match Tour (znany z organizacji regat meczowych) przy współpracy rybnickiego klubu TS Kuźnia i Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist.

Partnerami regat są Miasto Rybnik oraz JSail, Optimast, Musto i Kaya Ropes – Sail Shop.
 

Optimist to najmniejsza monotypowa międzynarodowa klasa jachtów regatowych, przeznaczona dla dzieci i młodzieży do lat 15. Łódka wykonana jest zazwyczaj z włókna szklanego, choć zdarzają się drewniane kadłuby. Optimist to jedna z najpopularniejszych klas regatowych na świecie, aktualnie oficjalnie zarejestrowanych jest ponad 130 000 łódek.

PSKO to Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist zrzeszające kluby i zawodników pływających w tej klasie w Polsce, organizujące cykle regat Pucharu Polski, regaty mistrzowskie oraz wyłaniające Reprezentacje Polski na Mistrzostwa Świata i Europy

MT Partners to organizator regat żeglarskich w całej Polsce, znany m.in. z organizacji meczowych regat Pucharu Świata Polish Match Tour, cyklu regat Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej oraz Mistrzostw Świata Optimist w 2015 roku w Dziwnowie i wielu innych regat.

Kontakt do organizatorów: Maciej Cylupa, 783 00 83 83, maciek@polishmatch.pl

 

Startuje Rybnik Match Race 2018
Startuje Rybnik Match Race 2018
czytaj więcej
Chojnice Mistrzami Polski w Drużynie PSKO
Chojnice Mistrzami Polski w Drużynie PSKO
czytaj więcej
Dania wygrywa Mecz na Odrze
Dania wygrywa Mecz na Odrze
czytaj więcej
Mecz na Odrze po raz trzeci
Mecz na Odrze po raz trzeci
czytaj więcej
Sponsorzy