Koniec sezonu? Ależ skąd! Zapraszamy na regaty !
Koniec sezonu? Ależ skąd! Zapraszamy na regaty !

Zima za pasem, ale nie poddajemy się. Zachęceni motywacją aktywnych zawodników z klas Skippi i Delphia zdecydowaliśmy się zorganizować jeszcze jedną imprezę w ... grudniu. Korzystając z okazji, że jesteśmy obecni na niezamarzającym akwenie w Rybniku oraz z biorąc pod uwagę fakt że w grudniu górnicy obchodza swoje największe święto czyli Barbórką, robimy po raz pierwszy rybnickie Regaty Barbórkowe.

Formuła jest prosta i analogiczna do Ekstraklasy Żeglarskiej czy Lig Regatowych: my dostarczamy sprzęt a wy się na nim ścigacie. Krótkie wyścigi, przesiadki, sędziowanie na wodzie, dużo rywalizacji i zabawy.

Ilość miejsc ograniczona, cena bardzo promocyjna bo to pierwszy raz, więc zapraszamy. Na brzegu nie zabraknie ciepłej strawy i napojów na rozgrzewkę.

Zawiadomienie o regatach do pobrania tutaj.

Zapraszamy, w razie pytań prosimy o kontakt

czytaj więcej
AZS Politechnika Gdańska Klubowym Mistrzem Polski
AZS Politechnika Gdańska Klubowym Mistrzem Polski

AZS Politechniki Gdańskiej najlepszym klubem żeglarskim w Polsce!

Koncertowe zakończenie Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Zwycięzcą IV rundy został zespół Sailing Event MOS Iława, a tytuł Klubowego Mistrza Polski 2016 przypadł SŻ KU AZS Politechniki Gdańskiej. Drugie miejsce dla Amica Jacht Klub Kamień Pomorski, a na ostatnim stopniu podium uplasowała się załoga MBSW Rainmaker Giżycko.

Trzynaście klubów z całej Polski, cztery imprezy w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie, ponad stu zawodników, rywalizacja na wysokim poziomie i dużo niespodzianek, tak w skrócie można podsumować drugi sezon Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej.

Ostatnia runda PEŻ trzymała w napięciu do samego końca, ponieważ o klasyfikacji generalnej całej Ligi decydowały praktycznie ostatnie wyścigi IV rundy. Warunki wietrzne były wręcz idealne i komisji sędziowskiej udało się przeprowadzić pełen format zawodów, czyli 26 wyścigów. Faworytem do tytułu była ekipa Amica JK Kamień Pomorski, która po III rundzie liderowała w tabeli. Tylko o punkt mniej miały załogi SŻ KU AZS Politechniki Gdańskiej oraz DTP PMT TŻR Szczecin, tuż za nimi plasowała się załoga MBSW Rainmaker Giżycko. Między tą czwórką miała się rozgrywać walka o tytuł.

Po pierwszym dniu rywalizacji załogi z czołowych miejsc w klasyfikacji generalnej żeglowały w miarę równo, jednak najlepiej z nich wypadła drużyna Tymona Sadowskiego (AZS PG) i to ona była pretendentem do tytułu. W wyjątkowo dobrej dyspozycji był Yacht Club Sopot, który zdeklasował rywali w pierwszym flighcie wygrywając cztery z sześciu wyścigów, ale jego strata po trzech imprezach wydawała się zbyt duża, aby powalczyć o mistrzowski tytuł. Tego dnia równie dobrze spisywał się Sailing Event MOS Iława, jednak również oni mieli zbyt duże straty punktowe, by liczyć się w walce o podium w klasyfikacji generalnej.

Drugi dzień należał do zespołu Karola Górskiego z Iławy. Stawka była bardzo wyrównana, jednak ostatecznie to Sailing Event wygrał ostatnią rundę Ekstraklasy. Tuż za nim uplasował się zespół AZS Politechniki Gdańskiej, tym samym zapewniając sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej! Trzecie miejsce zajął Yacht Club Sopot, który zepsuł ostatni wyścig i stracił szansę na zwycięstwo w IV rundzie. Amica Jacht Klub Kamień Pomorski pod wodzą Patryka Zbroi w ostatniej rundzie żeglowała nieco poniżej oczekiwań, przez co w klasyfikacji generalnej spadła na drugie miejsce. Pozycji w generalnej klasyfikacji nie utrzymał też zespół DTP PMT TŻR Szczecin, który wypadł poza podium. Trzecie miejsce w generalce przydało natomiast MBSW Rainmaker Giżycko.

Poza krajowymi tytułami najlepszy klub zakwalifikował się do międzynarodowych rozgrywek Sailing Champions League. Tegoroczny finał Żeglarskiej Ligi Mistrzów odbędzie się w drugiej połowie września w jednym z najlepszych klubów żeglarskich w Europie – Yacht Club Costa Smeralda w Porto Cervo na Sardynii.

Wyniki IV rundy PEŻ:

1. Sailing Event MOS Iława - 26 pkt

2. AZS Politechniki Gdańskiej - 28 pkt

3. Yacht Club Sopot - 29 pkt

4. MBSW Rainmaker Giżycko - 33 pkt

5. Amica JK Kamień Pomorski - 33 pkt

6. DTP PMT TŻR Szczecin - 42 pkt

7. Yacht Club Sztag AWF Katowice - 42 pkt

8. Procad GKŻ Gdańsk - 47 pkt

9. HRM Racing JKW Poznań - 51 pkt

10. Windward JKM Gryf Gdynia - 52 pkt

11. PŻKS DŻYGIT Białystok - 54 pkt

12. KŻ Sztorm Grupa Warszawa - 55 pkt

13. Baltic Trans YC Rewa - 56 pkt

 

Klasyfikacja końcowa Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej 2016:

1. AZS Politechniki Gdańskiej - 40 pkt

2. Amica JK Kamień Pomorski – 39 pkt

3. MBSW Rainmaker Giżycko - 37 pkt

4. DTP PMT TŻR Szczecin – 36 pkt

5. Sailing Event MOS Iława - 31 pkt

6. Yacht Club Sopot - 29 pkt

7. Procad GKŻ Gdańsk - 27 pkt

8. HRM Racing JKW Poznań - 26 pkt

9. KŻ Sztorm Grupa Warszawa - 25 pkt

10. Yacht Club Sztag AWF Katowice - 22 pkt

11. PŻKS DŻYGIT Białystok - 20 pkt

12. Baltic Trans YC Rewa - 18 pkt

13. Windward JKM Gryf Gdynia - 17 pkt

 

Organizatorami Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej są Polish Match Tour (MT Partners) oraz GSC Yachting przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ligazeglarska.pl oraz na profilu ligi na facebooku.

***

Polska Ekstraklasa Żeglarska to nowy projekt przeznaczony dla osób zrzeszonych w klubach żeglarskich. Ideą projektu jest cykl regat w formule rozgrywek ligowych znanej z wielu dyscyplin sportowych. Zwycięzca Ligi otrzyma tytuł Klubowego Mistrza Polski a trzy najlepsze kluby otrzymają prawo startu w Żeglarskiej Lidze Mistrzów (Sailing Champions League).

Regaty odbywają się na jednakowych jachtach zapewnianych przez organizatora, dodatkowo między wyścigami załogi będą zamieniać się jachtami. Taka formuła spowoduje, że o zwycięstwie będą decydować umiejętności, a nie sprzęt. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, gdyż załogi i kluby nie musza inwestować w sprzęt i ponosić kosztów utrzymywania i transportu własnego jachtu. Żeglarze będą używać floty identycznych jachtów TOM28 znanych z regat meczowych Polish Match Tour oraz Delphia 24 One Design.

Każdy klub może zgłosić kadrę składającą się z 20 zawodników. W każdych regatach startują załogi 4 osobowe.

Organizatorami ligi są firmy MT Partners (Polish Match Tour) i GSC Yachting przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim. Więcej informacji na stronie www.ligazeglarska.pl lub drogą mailową na adres info@ligazeglarska.pl .

czytaj więcej
2 runda PEŻ zakończona
2 runda PEŻ zakończona

Świnoujście, 26.06.2016

Informacja prasowa Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej – wolna do edycji.

Foto: Marek Wilczek do wolnego wykorzystania

Jacht Klub Kamień Pomorski triumfuje w Świnoujściu !

Załoga Amica JKKP pod wodzą Patryka Zbroi wygrała drugą rundę Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej czyli Klubowych Mistrzostw Polski PZZ . Regaty odbyły się w dniach 25-26.06.2016 w Świnoujściu na Zatoce Pomorskiej.

Na starcie stanęło 12 zespołów z klubów z całej Polski, w tym wielu utytułowanych zawodników jak Zbroja, Stańczyk czy Szymik. To między nimi miała rozegrać się walka o zwycięstwo w 2 eliminacji Klubowych Mistrzostw Polski i objęcie prowadzenia w tabeli ligi.

Od pierwszego biegu zdecydowanie najlepiej radził sobie zespół Amica JK Kamień Pomorski pod wodzą znanego regat meczowych Patryka Zbroi który wygrał 4 wyścigi. Równie dobrze żeglowały zespoły DTP PMT Szczecin Szymona Szymika oraz niespodziewanie dobry początek zanotowały załogi HRM JKW Poznań (Piotr Harasimowicz) i KZ Sztorm Warszawa (Szymon Jabłkowski). W końcówce jednak dobry rytm odzyskał faworyt i lider klasyfikacji generalnej Marek Stańczyk z Rainmaker MBSW Giżycko awansując z wyścigu na wyścig tak aby finalnie zakończyć regaty na 3 miejscu. Doskonałym finiszem popisała się również młoda załoga AWF Katowice z Wiktorem Kobryniem za sterem, która wygrywając ostatni wyścig awansowała na wysokie 6 miejsce. Zważywszy na fakt że w pierwszych majowych regatach zakończyli regaty na 13 miejscu, awans jest sensacyjny.

Słabszy występ zaliczyły załogi z Yacht Klub Sopot (obrońcy tytułu z sezonu 2015) oraz Dżygit z Białegostoku, które w poprzednich regatach zajęły odpowiednio 3 i 4 miejsce !

Pełne wyniki 2 rundy Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej, Świnoujście:

1. Amica JKKP Kamień Pomorski – 11 pkt

2. DTP Polish Match Tour TŻR Szczecin – 13 pkt

3. Rainmaker Racing Team MBSW Giżycko – 14 pkt

4. KŻ Sztorm Regatta Team Warszawa – 14 pkt

5. HRM Racing Team JKW Poznań – 16 pkt

6. Yacht Club Sztag AWF Katowice – 17 pkt

7. PG Racing AZS Politechnika Gdańska – 18 pkt

8. Podlaski Żeglarski Klub Sportowy Dżygit Białystok – 19 pkt

9. Windward Szkoła Żeglarstwa JKM Gryf Gdynia – 22 pkt

10. Yacht Club Sopot – 25 pkt

11. Baltic Trans YC Rewa – 27 pkt

12. Procad Racing Team GKŻ Gdańsk – 27 pkt

W klasyfikacji generalnej na czele pozostał zespół MBSW Rainmaker Giżycko minimalnie wyprzedzając DTP PMT TZR Szczecin i Amica JKKP Kamień Pomorski.

Ranking Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej po 2 rundach:

Poz.

Klub

pkt

1

MBSW Rainmaker Giżycko

25

2

DTP PMT TŻR Szczecin

24

3

Amica Jacht Klub Kamień Pomorski

22

4

PŻKS DŻYGIT Białystok

16

5

Yacht Club Sopot

15

6

PG Racing AZS Politechnika Gdańska

14

7

HRM Racing JKW Poznań

14

8

KŻ Sztorm Grupa Warszawa

14

9

Procad GKŻ Gdańsk

11

10

Yacht Club Sztag AWF Katowice

9

11

Windward JKM Gryf Gdynia

8

12

Sailing Event MOS Iława

6

13

Baltic Trans YC Rewa

5

Regaty w Świnoujściu odbyły się z pomocą partnerów: Miasto Świnoujście, TT-Line, Subaru, Pomorze Zachodnie oraz Harken, Vavuud, wodoaktywni.com, Wiatr i Woda oraz Hampton by Hilton.

Kalendarz regat Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w sezonie 2016:

14-15.05.2016 – Szczecin

25-26.06.2016 – Świnoujście

23-24.07.2016 – Gdynia

13-14.08.2016 – Sopot

Pierwsze trzy kluby Ligi, poza medalami Mistrzostw Polski, otrzymają szansę startu w światowych rozgrywkach Sailing Champions League http://sailing-championsleague.com/. Żeglarskie ligi krajowe cieszą się coraz większą popularnością. U naszych zachodnich sąsiadów Niemców oraz w Danii istnieją już nawet dwie ligi, Austria, Finlandia, Holandia, Norwegia, Rosja, Szwajcaria, Szwecja, USA, Wielka Brytania i Włochy organizują podobne projekty od zeszłego roku.

W tym roku zaplanowane są dwie imprezy Sailing Champions League. Pod koniec sierpnia w rosyjskim St. Petersburgu rozegrane zostaną eliminacje w których wystąpią załogi z miejsc 2 i 3 Polskiej Ekstraklasy. Mistrz Polski kwalifikuje się bezpośrednio do Finału Champions League w drugiej połowie września w Porto Cervo na Sardynii, gdzie poznamy klubowego mistrza świata.

Organizatorami Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej są Polish Match Tour (MT Partners) oraz GSC Yachting przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ligazeglarska.pl oraz na profilu ligi na facebooku.

***

Polska Ekstraklasa Żeglarska to nowy projekt przeznaczony dla osób zrzeszonych w klubach żeglarskich. Ideą projektu jest cykl regat w formule rozgrywek ligowych znanej z wielu dyscyplin sportowych. Zwycięzca Ligi otrzyma tytuł Klubowego Mistrza Polski a trzy najlepsze kluby otrzymają prawo startu w Żeglarskiej Lidze Mistrzów (Sailing Champions League).

Regaty odbywają się na jednakowych jachtach zapewnianych przez organizatora, dodatkowo między wyścigami załogi będą zamieniać się jachtami. Taka formuła spowoduje, że o zwycięstwie będą decydować umiejętności, a nie sprzęt. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, gdyż załogi i kluby nie musza inwestować w sprzęt i ponosić kosztów utrzymywania i transportu własnego jachtu. W pierwszej edycji żeglarze będą używać floty identycznych jachtów TOM28 znanych z regat meczowych Polish Match Tour oraz Delphia24 OD.

Każdy klub może zgłosić kadrę składającą się z 20 zawodników. W każdych regatach startują załogi 4 osobowe.

Organizatorami ligi są firmy MT Partners (Polish Match Tour) i GSC Yachting przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim. Więcej informacji na stronie www.ligazeglarska.pl lub drogą mailową na adres info@ligazeglarska.pl .

czytaj więcej
poprzednia
następna