Szymik wygrywa Śląską Barbórkę 2016
Szymik wygrywa Śląską Barbórkę 2016

Śląskie Regaty Barbórkowe zakończone !

Załoga Szymon Szymik, Oskar Śleziona i Adam Kominek wygrali Śląskie Regaty Barbórkowe rozegrane po raz pierwszy od wielu lat na Zalewie Rybnicki,. W regatach wystartowało 8 załóg, choć chętnych do jednodniowej zabawy na wodzie było więcej.

Formuła rywalizacji była prosta i analogiczna do Ekstraklasy Żeglarskiej czy Lig Regatowych: organizator dostarczył sprzęt, a zawodnicy na nim startowali według przygotowanego schematu przesiadek. Tak więc nie trzeba było mieć swojego jachtu, aby wziąć udział w tych regatach. Używane były 4 jednakowe regatowe Skippi650, a regaty składały się z krótkich dynamicznych wyścigów sędziowanych bezpośrednio na wodzie (wzorem regat meczowych).  Taka formuła dała zawodnikom dużo rywalizacji i dobrej zabawy a wszystko okraszone było ciepłym posiłkiem i napojami na brzegu.

„Pogoda dopisała, wiatr był idealny, troszkę zabrało słońca no i czasu na drugą rundę bo dzień krótki. Rozegraliśmy 8 wyścigów, w międzyczasie zespół brzegowy częstował pyszną kwaśnicą, gołąbkami i golonkami. Były tez ciepłe napoje i drobny poczęstunek grzańcem” – informują organizatorzy regat, w których bezkonkurencyjna okazała się załoga Szymik Racing. Tuż na nimi nowa załoga Jabłkowski Team czyli Szymon Jabłkowski, Anna Weinzieher i Ania Kozińska. Podium uzupełniła załoga Enexio KSW Hutnik Dąbrowa Górnicza - profil oficjalny w składzie Dariusz Bałazy Krzysztof Brzezinka Dawid Palka.

Gościem honorowym regat był Prezydent Rybnika Pan Piotr Masłowski, który wraz z uczestnikami wypuszczając wieniec na wody Zalewu oddał hołd górnikom, którzy zginęli w wypadku w kopalni Rudna.

Wyniki Śląskich Regat Barbórkowych, 3.12.2016

1. Szymon Szymik - Szymik Racing - 4 pkt
2. Szymon Jabłkowski - Jabłkowski Team - 6 pkt
3. Dariusz Bałazy - Enexio KSW Hutnik - 9 pkt
4. Radek Jamróz - MJS & Mountainers Team - 9 pkt
5. Grzegorz Niemczyk - Mrozoodporni - 11 pkt
6. Jakub Midor - Politechnika Śląska - 12 pkt
7. Michał Pałasz - Skippi Kontra - 13 pkt
8. Katarzyna Szwankowska - Dolium Vini - wino z beczki - 16 pkt

Bazą regat był Hotel i Restauracja Stodoły w Rybniku.

Organizatorem regat było Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego (Polish Match Tour) i MT Partners przy współpracy KS Górnik Boguszowice. Organizatorzy zapowiadają kontynuację regat w przyszłym roku i zapraszają do innych organizowanych regat w ramach Polish Match Tour i Śląskiej Ligi Regatowej.

Więcej informacji można uzyskać u organizatora regat lub na stronie http://www.polishmatch.pl

Profil na facebooku: https://www.facebook.com/polishmatchtour

Kontakt do organizatorów: maciek@polishmatch.pl

-----------------------------------

Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata ‘Polish Match Tour’, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 3 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.

czytaj więcej
Koniec sezonu? Ależ skąd! Zapraszamy na regaty !
Koniec sezonu? Ależ skąd! Zapraszamy na regaty !

Zima za pasem, ale nie poddajemy się. Zachęceni motywacją aktywnych zawodników z klas Skippi i Delphia zdecydowaliśmy się zorganizować jeszcze jedną imprezę w ... grudniu. Korzystając z okazji, że jesteśmy obecni na niezamarzającym akwenie w Rybniku oraz z biorąc pod uwagę fakt że w grudniu górnicy obchodza swoje największe święto czyli Barbórką, robimy po raz pierwszy rybnickie Regaty Barbórkowe.

Formuła jest prosta i analogiczna do Ekstraklasy Żeglarskiej czy Lig Regatowych: my dostarczamy sprzęt a wy się na nim ścigacie. Krótkie wyścigi, przesiadki, sędziowanie na wodzie, dużo rywalizacji i zabawy.

Ilość miejsc ograniczona, cena bardzo promocyjna bo to pierwszy raz, więc zapraszamy. Na brzegu nie zabraknie ciepłej strawy i napojów na rozgrzewkę.

Zawiadomienie o regatach do pobrania tutaj.

Zapraszamy, w razie pytań prosimy o kontakt

czytaj więcej
Finał - Rybnicka Liga Regatowa Jesien 2016
Finał - Rybnicka Liga Regatowa Jesien 2016

Rybnik, 25 października 2016                                               
Informacja Prasowa wolna od praw autorskich.

 

Finał Rybnickiej Ligi Regatowej zakończony ! Pewna wygrana zespołu KS Górnik !

Zespół KS Górnik Boguszowice wygrał ostatnią czwartą rundę Rybnickiej Ligi Regatowej i przypieczętował pewne pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi !

Przy słabym ale stabilnym wietrze oraz słonecznej pogodzie na Zalewie Rybnickim rozegrano 6 wyścigów w finałowej czwartej rundzie Ligi. Załoga KS Górnik w składzie Radek Jamróz, Robert Adamczyk i Bartosz Szymik wygrała tą rundę i tym samym z duża przewagą w klasyfikacji generalnej potwierdziła swoją dominację. Załoga (Mountaineers Sailing Team), której wszyscy członkowie pochodzą z…. Bielska Białej wygrała wszystkie 4 rundy jesiennej edycji Ligi nie dając szans innym załogom na nawiązanie równorzędnej walki. W lidze wzięło udział 6 załóg, które ścigały się na jednakowych jachtach Skippi 650 dostarczanych i serwisowanych przez organizatorów.

Do ostatniego wyścigu trwała natomiast zacięta walka o 2 miejsce. Z wyścigu na wyścig coraz lepiej pływała rybnicka załoga Instalmex z Krzysztofem Harnaszem za sterem. Stoczyli zacięta walkę z żeglarzami z Bielska startującymi w barwach Akademii Techniczno-Humanistycznej (ATH) pod wodzą Pawła Fałata. Ostatecznie 2 miejsce w regatach i 2 miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Instalmex wyprzedzając ATH o 3 pkt.

Kolejne miejsce zajęła ekipa DTP w składzie Grzegorz Niemczyk, Filip Bogacki i gościnnie występujący Adam Kominek. Dobra żegluga pozwoliła im na wygranie jednego z 6 wyścigów, zajęcie 4 miejsca w regatach i awans w klasyfikacji generalnej z 5 na 4 miejsce. Kolejne miejsca zajęły załogi Wodoaktywni i Przyjaciele oraz Ecol – oba debiutujące w Lidze.

Oto pełny finalny ranking generalny Ligi:

1. Sekcja Żeglarska KS Górnik/Mountaineers Sailing Team - 35 pkt
2. INSTALMEX s.c. - 24 pkt
3. Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej - 21 pkt
4. DTP Kancelaria Prawno Windykacyjna  - 13 pkt
5. Wodoaktywni i Przyjaciele - 12 pkt
6. Ecol Sp. z o.o. - 4 pkt

Zwycięzcy odebrali Puchar Przechodni Rybnickiej Ligi Regatowej i będą mieli prawo do obrony tytułu w kolejnym sezonie Ligi.

Równolegle do regat żeglarskich, Rybnicki WOPR przy współpracy z innymi oddziałami zorganizował I Ogólnopolskie Zawody Psów Ratowniczych i Puchar Górnego Śląska. Udział wzięli zawodnicy z całej Polski oraz z Czech.

Zawody odbyły się po patronatem Prezydenta Miasta Rybnika.

Podczas 4 rund jesiennej Ligi Regatowej organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla kibiców:
- pokazy WOPR
- pokazy psów ratowniczych WOPR
- komentarz regat i muzykę na żywo
- koncert orkiestry rozrywkowej
- rejsy jachtami żaglowymi
Wstęp na regaty i wszystkie atrakcje były wolne od opłat !

Regaty rozegrano dzięki pomocy firm DTP, EcoPlus i Wodoaktywni.com oraz współpracy z KS Górnik Boguszowice, 6 HDŻ oraz Ośrodkiem Pod Żaglami nad Zalewem Rybnickim.

Organizatorzy zapraszają na kolejną 4-tą edycję Ligi Regatowej na wiosnę przyszłego roku.

Więcej informacji można uzyskać u organizatora regat lub na stronie http://www.polishmatch.pl/rybnicka-liga-regatowa

Profil na facebooku: https://www.facebook.com/LigaSLR/

Kontakt do organizatorów: maciek@polishmatch.pl

-----------------------------------

Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata ‘Polish Match Tour’, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 3 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.

Rybnicka Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy z Sekcją Żeglarską KS Górnik Boguszowice. Bazą regat jest ośrodek Pod Żaglami przy ulicy Rudzkiej 394 w Rybniku.

czytaj więcej
Rusza jesienna Rybnicka Liga Regatowa !
Rusza jesienna Rybnicka Liga Regatowa !

Zgodnie z zapowiedziami ruszamy ze zgłoszeniami do jesiennej edycji Rybnickiej Ligi Regatowej. To już po raz trzeci będziemy organizować regaty w formie ligi na Zalewie Rybnickim, do tej pory dwukrotnie udział wzięło po 7 załóg, czyli maksymalna liczba jaką możemy zaprosić.

Czy zwycięzcy wiosennej edycji WSZOP Sailing Team pod wodzą Filip Śleziona obroni tytuł? :)

Oto kalendarz regat RLR jesień 2016:

18.09 – 1 runda i oficjalna inauguracja
9.10 – 2 runda
16.10 – 3 runda
22.10 – FINAŁ i oficjalne zakończenie

Dodatkowo dla uczestników zorganizujemy 2 sesje Akademi Regatowej (tzw Clinic). W ramach sesji wykłady teorii, zajęcia na wodzie z wideoanalizą oraz warsztaty z przepisów.
17.09 – Clinic 1
15.10 - Clinic 2

Zainteresowanych startem prosimy o kontakt mailowy do office(at)polishmatch.pl lub o wiadomość na facebooku !
Zapraszamy !

organizatorzy ligi:
Polish Match Tour
Sekcja Żeglarska KS Górnik
Wodoaktywni

czytaj więcej
WSZOP triumfuje w Rybnickiej Lidze Regatowej
WSZOP triumfuje w Rybnickiej Lidze Regatowej

Walka do ostatniego wyścigu… Finał Rybnickiej Ligi Regatowej zakończony !

Zespół WSZOP Sailing wygrał ostatnią czwartą rundę Rybnickiej Ligi Regatowej i awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Ligi !

Do ostatniego wyścigu trwała zacięta walka o zwycięstwo. 12 czerwca w niedzielę na Zalewie Rybnickim odbyła się finałowa runda żeglarskich rozgrywek ligowych. W lidze wzięło udział 7 załóg, które ścigały się na jednakowych jachtach Skippi 650 dostarczanych i serwisowanych przez organizatorów.

Po rozegranych 3 rundach na czele znajdowała się  się załoga DTP Racing przed załogą 2+1 oraz ekipa WSZOP Sailing Team Filipa Śleziony. Różnice puktowe były minimalne i ostatnie regaty mogły „wywrócić klasyfikację do góry nogami”. Mimo zapowiadanych silnych warunków wiatrowych, pogoda spłatała figla i na zawodników czekał słaby i zmienny wiatr. W tych warunkach Komisji Regatowej udało się przeprowadzić 7 z zaplanowanych 14 wyścigów.

Do walki o zwycięstwo w regatach niespodziewanie włączyły się jeszcze 2 załogi KS Górnik Boguszowice i Selma Racing, wygrywając aż 3 z 7 wyścigów. W pozostałych triumfowali na zmianę faworyci. Dopiero ostatni wyścig zdecydował o zwycięstwie w regatach a jka się potem okazało również w całej lidze! Najrówniej pływała załoga WSZOP w składzie Filip Sleziona, Adam Kominek i Tomasz Pierzchała minimalnie wyprzedzając KS Górnik (Radek Jamróz, Bartosz Szymik, Robert Adamczyk) i DTP Racing (Szymon Szymik, Amadeusz Myszka, Grzegorz Niemczyk). Liderująca przez większość czasu załoga 2+1 z utytułowaną Katarzyną Tylińską zajęła dopiero 4 miejsce i straciła szanse za zwycięstwo w całej lidze. O bardzo zaciętej i wyrównanej walce świadczą minimalne różnice punktowe dzielące czołowe pięć załóg!

Wyniki ostatniej 4 rundy Rybnickiej Ligi Regatowej:

 1. WSZOP Sailing – 4 pkt
 2. KS Górnik Boguszowice – 5 pkt
 3. DTP Racing – 5 pkt
 4. 2+1 – 5 pkt
 5. SELMA Racing – 5 pkt
 6. TS Kuźnia – 10 pkt
 7. Cyklonatur – 12 pkt

Po podsumowaniu punktów rankingowych, okazało się że w całej wiosennej rudzie Rybnickiej Ligi Regatowej zwyciężyła awansując z 3 pozycji załoga WSZOP przed DTP i 2+1 !

Oto pełny finalny ranking generalny Ligi:

 1. WSZOP Sailing Team ((Filip Śleziona, Adam Kominek, Oskar Śleziona, Tomasz Pierzchała) – 28 pkt
 2. DTP Racing (Szymon Szymik, Filip Bogacki, Amadeusz Myszka, Grzegorz Niemczyk, Maciek Cylupa) – 24 pkt
 3.  „2+1” (Katarzyna Tylińska, Przemysław Mistur, Grzegorz Krupa) – 21 pkt
 4. KS Górnik Boguszowice (Radek Jamróz, Bartosz Szymik, Robert Adamczyk) – 18,5 pkt
 5. Selma Racing (Artur Skrzyszowski, Tomasz Szewczyk, Mikołaj Chrupek, Bartek Chrupek) – 10,5 pkt
 6. TS Kuźnia (Tomasz Szymański, Karol Tomczyk, Klaudiusz Kozubowicz, Marcin Spałek) – 7 pkt
 7. Cyklonatur (Michał Pałasz, Tomasz Sowa, Olaf Kiwer) – 1 pkt

Zwycięzcy odebrali Puchar Przechodni Rybnickiej Ligi Regatowej i będą mieli prawo do obrony tytułu w kolejnym sezonie Ligi.

Podczas regat organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla kibiców:
- pokazy WOPR
- pokazy psów ratowniczych WOPR
- komentarz regat i muzykę na żywo
- koncert orkiestry rozrywkowej
- rejsy jachtami żaglowymi
Wstęp na regaty i wszystkie atrakcje były wolne od opłat !

Gośćmi regat byli Prezydent Miasta Piotr Masłowski oraz poseł Marek Krząkała.

Regaty rozegrano dzięki pomocy firm DTP, EcoPlus i Wodoaktywni.com oraz współpracy z KS Górnik Boguszowice, 6 HDŻ oraz Ośrodkiem Pod Żaglami nad Zalewem Rybnickim.

Organizatorzy zapraszają na kolejną edycję Rybnickiej Ligi Regatowej na jesieni tego roku.

Więcej informacji można uzyskać u organizatora regat lub na stronie http://www.polishmatch.pl/rybnicka-liga-regatowa

Profil na facebooku: https://www.facebook.com/LigaSLR/

Kontakt do organizatorów: maciek@polishmatch.pl

Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata ‘Polish Match Tour’, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 3 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.

Rybnicka Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy z Sekcją Żeglarską KS Górnik Boguszowice. Bazą regat jest ośrodek Pod Żaglami przy ulicy Rudzkiej 394 w Rybniku.

czytaj więcej
Finał Rybnickiej Ligi Regatowej
Finał Rybnickiej Ligi Regatowej

W najbliższą niedzielę odbędzie sie Finał Rybnickiej Ligi Regatowej !

7 zespołów na 4 jednakowych jachtach powalczy o zwycięstwo w całym cyklu 4 regat Ligi Regatowej.

12 czerwca czwarte, finałowe regaty z imprezami towarzyszącymi na brzegu.

Ośrodek Pod Żaglami tuż koło Zapory nad Zalewem Rybnickim.

Program Imprezy:
09.30 - odprawa sterników
10.30 - rozpoczęcie wyścigów
od 12.00 do 15.00 - konkursy i rejsy jachtami dla kibiców (co 45 minut)
13.30 - pokaz psów ratowniczych WOPR
14.15 - pokaz ratownictwa WOPR
15.00 - koncert orkiestry rozrywkowej BORYNIA
ok 16.00 zakończenie regat, wręczenie nagród

WSTĘP WOLNY - ZAPRASZAMY !!!

Lista startowa regat finałowych:
zespół - sternik
1. DTP Racing - Szymon Szymik
2. 2+1 - Kasia Tylińska
3. KS Górnik Boguszowice - Radosław Jamróz
4. Selma Racing - Artur Skrzyszowski
5. TS Kuźnia - Tom Szymanski
6. Cyklonatur - Michał Pałasz
7. WSZOP - Filip Śleziona

 

Wiecej informacji na bieżąco: https://www.facebook.com/events/1617916955203659/permalink/1617923508536337/

 

czytaj więcej
1 runda Rybnickiej Ligi Regatowej za nami
1 runda Rybnickiej Ligi Regatowej za nami

Rybnicka Liga Regatowa wystartowała !

10 kwietnia na Zalewie Rybnickim ruszył kolejny sezon żeglarskich rozgrywek ligowych. Jest to kontynuacja projektu cyklicznych żeglarskich rozgrywek w formie ligi, mającego na celu aktywizację lokalnych zawodników i klubów żeglarskich i zachęcenie ich do wspólnej rywalizacji.. W lidze udział bierze do 7 załóg, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów Skippi 650 dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach.

Na starcie ligi stanęło 7 załóg z całego Śląska. W tej edycji na starcie stanęło wielu utytułowanych i znanych zawodników co świadczy o rosnącej randze tych zawodów. W stawce zobaczyliśmy załogi Katarzyny Tylińskiej (mistrzyni świata i Europy juniorów w klasie 470, wielokrotną mistrzynię Polski), Filipa Śleziony (byłego zawodnika klasy Laser i członka meczowego zespołu Szymik Racing), Artura Skrzyszowskiego i Tomka Szewczyka (żeglarzy podróżników i członków wielu wypraw oceanicznych i arktycznych m.in.  North West Passage, Selma Expeditions czy regat Nord Stream Race), Radka Jamroza (utytułowanego zawodnika wielu klas regatowych, Mistrza Śląska w Klasie Omega) czy Maćka Cylupy (mistrza polski w klasie 730 i znanego zawodnika meczowego).

 W niedzielę rozegrano aż 14 wyścigów. O pierwsze miejsce zażarty bój stoczyły załogi 2+1 (Tylińska), WSZOP Sailing Team (Sleziona) i DTP Racing (Cylupa). Ostatecznie, mimo remisu punktowego ale dzięki większej ilości wygranych wyścigów zwyciężył zespół 2+1 zdobywając 10 pkt, tuż za nimi uplasowała się załoga WSZOP Sailing Team, a brązowy medal zdobył zespół DTP Racing z 12 pkt.

Pełne wyniki:

 1. „2+1” – 10 pkt (Katarzyna Tylińska, Przemysław Mistur, Grzegorz Krupa)
 2. WSZOP Sailing Team – 10 pkt (Filip Śleziona, Adam Kominek, Oskar Śleziona)
 3. DTP Racing – 12 pkt (Maciej Cylupa, Filip Bogacki, Amadeusz Myszka)
 4. Selma Racing – 18 pkt (Artur Skrzyszowski, Tomasz Szewczyk, Mikołaj Chrupek)
 5. KS Górnik Boguszowice – 18 pkt (Radek Jamróz, Bartosz Szymik, Robert Adamczyk)
 6. TS Kuźnia – 23 pkt (Tomasz Szymański, Karol Tomczyk, Klaudiusz Kozubowicz)
 7.  Cyklonatur – 24 pkt (Michał Pałasz, Tomasz Sowa, Olaf Kiwer)

Kolejna runda odbędzie się 7 maja, w sumie planowane są 4 rundy z wielkim finałem 11 czerwca.

Więcej informacji można uzyskać na stronie http://www.polishmatch.pl/rybnicka-liga-regatowa lub na na facebooku: https://www.facebook.com/LigaSLR/

Organizatorami regat są MT Partners oraz KS Górnik Boguszowice. MT Partners, działa od 2007 roku i zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata ‘Polish Match Tour’, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 3 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.

KS Górnik Boguszowice to klub z ogromnymi tradycjami żeglarskimi, posiadający swoja bazę i ośrodek nad Zalewem Rybnickim, organizujący od 30 lat regaty i szkolenia żeglarskie w tym cykliczne regaty Pucharu Polski w Klasie Omega.

Kontakt do organizatorów: maciek@polishmatch.pl

czytaj więcej
Staffan Lindberg trenerem w Akademii Regatowej !
Staffan Lindberg trenerem w Akademii Regatowej !

Staffan Lindberg, Mistrz Europy, mulitmedalista i multimistrz w wielu różnych klasach regatowych rozpoczyna współpracę z Akademią Regatową PMT. Celem współpracy jest prowadzenie zaawansowanych szkoleń regatowych w Polsce z wykorzystaniem bazy regatowej PMT.

Pierwsze szkolenie, MR CLINIC PRO dedykowane regatom meczowym, skierowane do zaawansowanych zawodników odbędzie się w Szczecinie, w dniach 17-19 maja, tuż przed regatami Szczecin Match Race.

Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie i szansę skorzystania z ogromnej wiedzy i doświadczenia Staffana. Więcej szczegółów w załączonej prezentacji do pobrania tutaj !

Zapraszamy.

czytaj więcej
poprzednia
następna