PL EN

POLISH MATCH TOUR. WORLD CUP SAILING EVENTS.

Tarnacki wins Turn It On Again

News

Tarnacki wins Turn It On Again

Zwycięzcą pierwszych międzynarodowych regat meczowych w sezonie rozegranych w Szczecinie została załoga Albert Riele Sailing Team w składzie Przemysław Tarnacki, Przemysław Płóciennik, Jacek Przybylak i Bartosz Bartnicki. W finale pokonali międzynarodową załogę Australijczyka Davida Chapmana oraz wracającego do meczowych startów Szymona Jabłkowskiego! Regaty o jednoznacznie brzmiącej nazwie Turn It On Again miały rangę grade 3 federacji World Sailing.

Po przymusowej przerwie, organizatorzy rozgrywanego od 14 lat cyklu Polish Match Tour zorganizowali pierwsze w Polsce i jedne z pierwszych na Świecie regaty zaliczane do rankingu Pucharu Świata World Sailing. Regaty odbyły się w Szczecinie w Centrum Żeglarskim i w ciągu 2 dni udało się rozegrać 62 wyścigi na jeziorze Dąbie. Wystartowało 9 załóg z Polski, Niemiec, Australii i Brazylii.

W sobotę, pierwszego dnia regat w słabym i zmiennym wietrze rozegrano całą rundę eliminacyjną, czyli 36 wyścigów w systemie każdy z każdym. Szybko uformowała się czołówka 5 załóg, które między sobą rozstrzygnęła kolejność po eliminacjach. Zaskakująco dobrze poradziła sobie wracająca do ścigania załoga byłego Wicemistrza Polski, Szymona Jabłkowskiego wygrywając 7 z 9 swoich wyścigów i zajmując pierwsze miejsce premiowane bezpośrednim awansem do półfinałów. Kolejne miejsca premiowane awansem do ćwierćfinałow z minimalnymi różnicami punktowymi zajęły załogi Davida Chapmana (AUS), Igora Tarasiuka, Patryka Zbroi i Przemka Tarnackiego. Załoga z 5 miejsca miała raptem 2 punkty starty do lidera, co świdaczyło o bardzo wyrównanej walce i otwartej kwestii faworytów do zwycięstwa w całych regatach. Stawkę ćwierćfinalistów uzupełniły załogi Jannesa Wiedemanna z Niemiec i Bernaro Low-beera z Brazylii.

W niedzielę, regaty rozpoczęły się od pojedynków ćwierćfinałowych, w których do 3 wygranych meczy zmierzyły się pary Chapman – Low-beer, Tarasiuk – Wiedemann oraz dwóch faworytów regat Tarnacki – Zbroja. W pierwszych dwóch, dość gładko wygrali Chapman i Tarasiuk w stosunku 3-0. Natomiast w trzecim pojedynku, Tarnacki po zaciętej walce prowadził 2-0 i prowadząc w trzecim popełnił prosty błąd tuz przed metą i pozwolił na zdobycie jednego punktu załodze Patryka Zbroi. Nie zmieniło to jednak wyników i listy sterników awansujących do półfinałów.

W półfinałach, Jabłkowski wybrał Tarnackiego, ale nie był to dobry wybór, bo doskonale i bardzo szybko pływający Tarnacki, nie dał zbyt wielkich szans Jabłkowskiemu pokonując go 2-0. W drugim półfinale, Champan po zaciętej walce i bezlitosnym wykorzystaniu błędów młodej załogi HRM Racing, wygrał z Tarasiukiem również 2-0.

W finałach, niestety wiatr jeszcze bardziej osłabł i udało się rozegrać po tylko 1 wyścigu. Tarnacki wygrał z Chapmanem a Jabłowski pokonał Tarasiuka i te mecze zdecydowały o końcowych wynikach regat TURN IT ON AGAIN w Szczecinie:

  1. Przemysław Tarnacki – Albert Riele Sailing Team
  2. David Chapman (AUS) – CM Construction Team
  3. Szymon Jabłkowski – Jabłkowski Sailing Team
  4. Igor Tarasiuk – HRM Racing Team
  5. Patryk Zbroja – KS Dobra Marina
  6. Jannes Wiedemann (GER)
  7. Bernardo Low-beer (BRA)
  8. Michał Brzozowski – Brzoza Sailing Team
  9. Bartłomiej Wójciak – Sport Vita Ski&Sail Gliwice

Z regat prowadzona była transmisja video wraz z komentarzem na żywo oraz wywiady z zawodnikami i analizy wyścigów, wszystko dostępne na profilu facebook www.facebook.com/polishmatchtour.

Coroczna organizacja wysokiej rangi regat żeglarskich była możliwa dzięki wsparciu Miasta oraz stałej grupie partnerów. Charakter i ranga imprezy doskonale wpisują się program Sail – Żeglarski Szczecin a zarazem w strategie promocji i rozwoju Szczecina oraz Pomorza Zachodniego. Organizatorem regat są Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego - Polish Match Tour i MT Partners.

Partnerami regat są Miasto Szczecin, Sail – Żeglarski  Szczecin, Pomorze Zachodnie oraz Harken, Centrum Żeglarskie Szczecin, NFUN Yachting, Polski Związek Żeglarski i wodoaktywni.com, portal zeglarski.info oraz nowezagle.pl

Więcej informacji na stronie www.polishmatch.pl oraz na facebook i instagram.

Schedule 2021 is ready
Schedule 2021 is ready
read more
Wosinski wins Polish Open
Wosinski wins Polish Open
read more
Open Polish Nationals
Open Polish Nationals
read more
Tarnacki wins in Szczecin again
Tarnacki wins in Szczecin again
read more
Sponsorzy