Jabłkowski wygrywa znowu !

Aktualności

Jabłkowski wygrywa znowu !

Najwyżej rozstawiona w regatach Summer Match Race załoga Szymona Jabłkowskiego pewnie zwyciężyła w kolejnej tegorocznej rundzie Polish Match Tour. Drugie miejsce zajęła załoga Tomasza Micewicza z Yacht Clubu Gdańsk, a podium sensacyjnie skompletowała załoga Rebel Sailing Team Bartosza Rominieckiego.

 

Pomimo powolnego startu w słabym i zmiennym wietrze, pogoda nie zawiodła i pozwoliła na przeprowadzenie pełnego formatu regat, czyli dwóch rund każdy z każdym, repasażu o miejsca 5-7, półfinałów i finałów. Pierwsza runda każdy z każdym rozpoczęła się od bardzo leniwie z uwagi na słabe warunki wiatrowe. Pomimo tego, faworyci pływali pewnie i równo.

 

W pierwszej rundzie każdy z każdym załoga Szymona Jabłkowskiego wygrała wszystkie wyścigi. Na drugim miejscu znajdowało się PG Racing z Aleksem Michalskim za sterem, które przegrało wyłącznie z liderami oraz Bartoszem Rominieckim. Tomasz Micewicz i jego Yacht Club Gdańsk pływali ze zmiennym szczęściem. Dobry debiut w regatach meczowych zaliczała żeńska załoga Barbary Mrozowicz Ocean Challenge Ladies Sailing Team, która wygrała wyścig z Rominieckim, a w pozostałych nie odstawała od rywali. Trudny początek regat zaliczały załogi Michała Brzozowskiego, dwukrotnego zdobywcy Pucharu Polski Jachtów Kabinowych oraz Bernardo Low-Beera, która przyjechała w międzynarodowym czteroosobowym składzie z Włochem, Chilijczykiem i 2 Brazylijczykami na pokładzie.

Druga runda, to odrodzenie międzynarodowego składu. Podczas gdy Jabłkowski kontynuował seryjne wygrywanie wyścigów, w dalszej części tabeli trwała zacięta walka o awans do półfinałów. Jeszcze na dwa mecze przed końcem ani Micewicz ani Michalski nie mogli być pewni swoich awansów. Finalnie udało im się wygrać najważniejsze pojedynki, a pierwszą czwórkę skompletowała załoga Rebel Sailing Team sensacyjnie pokonując liderów w ostatnim wyścigu drugiej rundy.

Jabłkowski nie czekał długo z rewanżem wybierając Rominieckiego do półfinałów i pokonując go 2:0. Drugi półfinał zapewnił więcej emocji. Po zaciętej walce Micewicz pokonał Michalskiego 2:1.

 

Finał to potwierdzenie dominacji 37. załogi w światowym rankingu w tych regatach. Załoga w składzie Szymon Jabłkowski, Tymon Sadowski, Jakub Padzik i Pacyfik Koseski w obu wyścigach prowadziła od startu do mety rehabilitując się za nieudany występ podczas czerwcowych regat Pucharu Świata czyli Szczecin Match Race.

 

W małym finale spotkali się faworyzowany Michalski i Rominiecki. Ten pierwszy nie wytrzymał presji oddając prowadzenie w pierwszym wyścigu. W drugim zawiódł Rominiecki, który płynąc po zwycięstwo zahaczył o linę kotwiczną górnego znaku. Trzeci, decydujący wyścig był testem przygotowania mentalnego. Silniejsza okazała się załoga Rebel Sailing Team stawiając kropkę nad i w swoim fenomenalnym debiucie w regatach Polish Match Tour.
 

Kolejne regaty Polish Match Tour to Otwarte Mistrzostwa Polski które odbędą się w dniach 17-19 września w Szczecinie.

Wyniki Summer Match Race:

  1. Jabłkowski Sailing Team (Jabłkowski, Sadowski, Padzik, Koseski)
  2. Yacht Club Gdańsk HRM Racing (Micewicz, Olszewski, Kołodziej, Gryglewski)
  3. Rebel Sailing Team (Rominiecki, Rożek, Prokopiak, Barczyński)
  4. AZS Politechniki Gdańskiej
  5. Bernardo Low-Beer (BRA)
  6. Brzoza Sailing Team
  7. Ocean Challenge Ladies Sailing Team

 

 

Partnerami Głównymi regat byli: Miasto Szczecin, Pomorze Zachodnie, Siblo Polska i Sail Szczecin

Partnerami regat byli: Centrum Żeglarskie, Harken Polska, Ava Marine, Prestiż magazyn szczeciński, Etcetera i Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski.

Francuski problem w Szczecinie
Francuski problem w Szczecinie
czytaj więcej
Puchar Świata powraca do Szczecina!
Puchar Świata powraca do Szczecina!
czytaj więcej
Academy Cup 2022
Academy Cup 2022
czytaj więcej
Oświadczenie organizatorów Polish Match Tour
Oświadczenie organizatorów Polish Match Tour
 
czytaj więcej
Sponsorzy
Partnerzy