Tour Info

Tour Info

Informacje o Cyklu

POLISH MATCH TOUR (PMT) to cykl regat meczowych. System rozgrywania regat wzorowany jest na Pucharze Ameryki, a ich wyniki zaliczane są do rankingu Pucharu Świata.

PMT to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2019 cykl składa się 7 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Świnoujściu i Rybniku. Bazą regat jest przystań Centrum Żeglarskiego w Szczecinie i przystań KS Górnik w Rybniku. Regaty  zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2018 r. rozgrywana jest dwunasta edycja cyklu.

Cykl objęty jest patronatami Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecina i Prezydenta Miasta Świnoujście.

Sponsorzy cyklu: TT Line Polska, D.A.D Sportswear, Pomorze Zachodnie

Partnerzy cyklu: Harken, Bryt Sails, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Miasto Szczecin, Miasto Świnoujście, ,Targi Wiatr i Woda, Magazyn Żagle i portal zagle.com.pl oraz Onet.pl

Organizatorem cyklu jest firma MT Partners przy współpracy z Towarzystwem Żeglarstwa Regatowego i Polskim Związkiem Żeglarskim.

 

Regaty meczowe to duża ilość krótkich wyścigów jeden-na-jeden w systemie pucharowym z półfinałami i finałami. Regaty rozgrywane są blisko brzegu i towarzyszy im komentarz na żywo oraz relacje w TV.

W regatach startują polscy i zagraniczni zawodnicy zbierający punkty do rankingu światowego – w każdych regatach od 8 do 12 załóg.

Sprzęt

Regaty rozgrywane będą na jachtach TOM28 lub Skippi 650. Jest to flota identycznych, wyczynowych jachtów specjalnie przygotowanych do match racingu wyposażonych w 3 żagle: grot, fok i spinaker lub genaker.

Twitter
Najbliższy event
Zgłoszenie do regat

Zasmakuj match racingu, zbierz znajomych i zacznij starty w regatach na poważnie. Dołącz do Polish Match Tour. Serdecznie zapraszamy!

Newsletter

 

 

Sponsorzy
Partnerzy